EGER I MISZKOLC

  CZWARTEK

W programie:
Eger miejscowość znana z produkcji doskonałych win w tym słynnego „Egri Bikaver”  tzw. „byczej krwi”, spacer po centrum: Bazylika, kościół Minorytów, Pałac Biskupi, Liceum z obserwatorium, Plac Dobo, Muzeum Mercepana, Minaret (możliwość wejścia na mały taras widokowy po 97 krętych schodach), ruiny zamku, czas wolny w centrum, przejazd do Doliny Pięknej Pani gdzie znajduje się szereg piwniczek winnych wykutych w tufie wulkanicznej, możliwość degustacji i zakupu win w piwniczkach, przejazd do Miszkolca, pobyt na basenach z wodą geotermalną, wydrążonych w grotach skalnych.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, degustację kilku gatunków wina w tym Egri Bikaver,, wstęp do kościoła, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 150 zł Dodatkowo płatne:
baseny w Miskolc - Tapolca 1800 HUF

 

TATRY WYSOKIE – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
Jaskinia Ważecka z ciekawą szatą naciekową, Szczyrbskie Jezioro  najwyżej położona miejscowość w Tatrach Słowackich nad drugim co do wielkości jeziorem, przejazd kolejką panoramiczną do Starego Smokowca najstarszego uzdrowiska tatrzańskiego, możliwość wjazdu kolejką linowo-terenową na Hrebienok 1285 m n.p.m,  spacer do Wodospadów Zimnej Wody.

Cena zawiera: transport, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 58 zł Dodatkowo płatne:
Jaskinia Ważecka 5€/4€/2,5€

 

MORSKIE OKO

  CZWARTEK

W programie:
przejazd do Palenicy Białczańskiej, piesza wycieczka z przewodnikiem tatrzańskim do  Morskiego Oka - jednego z najliczniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Docierając do największego jeziora w Tatrach (35 ha, głębokość 51 m) można odpocząć w schronisku górskim. Roztacza się stamtąd panorama na najwyższe szczyty tatrzańskie miedzy innymi Rysy, Żabi Mnich, Mięguszowieckie Szczyty, Cubrynę, czy Mnicha, w drodze powrotnej zwiedzanie Kaplicy w Jaszczurówce, będącej przykładem stylu witkiewiczowskiego w architekturze Podhala.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika tatrzańskiego, zwiedzanie kaplicy w Jaszczurówce.

Cena: od 55 zł Dodatkowo płatne:
wstęp do TPN 5 zł/2,50 zł

 

SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA

  CZWARTEK

W programie:
Niedzica, możliwość zwiedzania zamku z XIII wieku, z którym związana jest legenda skarbu Inków, spacer po koronie zapory, następnie spływ tratwami rzeką Dunajec do Szczawnicy, czas wolny, przejazd do Dębna Podhalańskiego, zwiedzanie drewnianego kościółka z XV wieku, wybudowanego pierwotnie bez użycia gwoździ, zawierającego cenne polichromie, wpisanego na listę UNESCO.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, spływ tratwami i wstęp do PPN

Cena: od 93 zł Dodatkowo płatne:
zamek w Niedzicy i wozownia: 12zł/9zł

 

SPISZ POŁUDNIOWY – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
Jaskinia Dobszyńska Lodowa (UNESCO), najcenniejsza z jaskiń lodowych na świecie (grubość pokrywy lodowej 27 m), przejazd do Zamku Spiskiego (UNESCO), postój przy „Siwej Brodzie”, rezerwacie z naturalnym gejzerkiem, przejazd do Lewoczy (UNESCO),najpiękniejszego miasta na Spiszu, zwiedzanie okolic rynku: zabytkowe kamienice, ratusz, teatr, „klatka hańby”, gotycki kościół św. Jakuba z najwyższym gotyckim, drewnianym ołtarzem świata, czas wolny.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika na zamku i w jaskini, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 65 zł Dodatkowo płatne:
Jaskinia Dobszyńska Lodowa: 8€/7€/4€; Zamek Spiski: 6€/4€/3€; kościół św. Jakuba: 2€/1€

 

TATRALANDIA PARK WODNY – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
Tatralandia, największy aquapark na terenie Europy Środkowej z licznymi atrakcjami oraz ciepłą wodą termalną, FUN PAKIET obejmuje 28 zjeżdżalni, 14 basenów (krytych i odkrytych; z wodą morską lub krystalicznie czystą), hydromasaże, szafki, parasole, atrakcje dla dzieci, program animacyjny dnia.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 48 zł Dodatkowo płatne:
park wodny 22€/19€ / 14,5

 

DOOKOŁA TATR – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
Zamek Orawski z XIII wieku, wybudowany na skałach 112 m nad rzeką Orawą, Jaskinia Demianowska, Liptowski Mikulasz,  czas wolny

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika lokalnego, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 60 zł Dodatkowo płatne:
Zamek Orawski: 5€/3€; Jaskinia Demianowska: 8€/7€/4€.

 

POPRAD – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
Poprad,  największe miasto w Północnej Słowacji, czas wolny w centrum Popradu oraz pobyt w AquaCity Poprad z wodami termalnymi (28-38’C). Bilet obejmuje otwarte baseny termalne, baseny relaksacyjne Blue Sapphire, baseny Blue Diamond z barem wodnym, basen pływacki, basen dziecięcy Treasure Island, Piramida Majów, zjeżdżalnie, masaże wodne, możliwe zwiedzanie zabytkowej części Popradu – Spiskiej Soboty (rynek, kościół z XIII wieku, dzwonnica, stare domy kupieckie).

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 48 zł Dodatkowo płatne:
AquaCity Poprad - pakiet do wyboru 15,2 €/12,8€

 

SŁOWACKI RAJ – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
Słowacki Raj, piesza wycieczka Przełomem Hornadu-trasa zabezpieczona metalowymi stopniami i drabinkami wiedzie na Klastorisko, gdzie można odpocząć w schronisku i zobaczyć ruiny klasztoru

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 65 zł Dodatkowo płatne:
Park Narodowy Słowacki Raj  1,5€/0,5€

 

ŁOMNICKI SZCZYT – Słowacja

  CZWARTEK

W programie:
wjazd kolejką gondolową do Skalnatego Plesa na wysokość 1751 m n.p.m., gdzie znajduje się niewielkich rozmiarów jeziorko, następnie wjazd 14-osobową kolejką gondolową na Łomnicki Szczyt ( 2634 m n.p.m.), drugi pod względem wysokości szczyt w Tatrach (po Gerlachu); następnie zjazd do Tatrzańskiej Łomnicy i przejazd kolejką wąskotorową do Starego Smokowca – miejscowości o charakterze uzdrowiskowym,  czas wolny .

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 60 zł Dodatkowo płatne:
- wjazd kolejką na Łomnicki Szczyt: 46€ /39€ /34 €
- kolejka panoramiczna 1,5€/08€

 

KRAKÓW. WIELICZKA

  CZWARTEK

W programie:
zwiedzanie starego miasta (UNESCO): Barbakan, Brama Floriańska, ulica Floriańska, Rynek Główny – największy rynek europejski, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Wzgórze Wawelskie: Katedra, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, krypta Pary Prezydenckiej , czas wolny,. Kopalnia Soli (UNESCO) w Wieliczce, działająca nieprzerwanie od XIII wieku.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika w Krakowie i w Kopalni Soli

Cena: od 80 zł Dodatkowo płatne:
Katedra Wawelska, Krypty, Dzwon Zygmunta: 12zł/7zł; Kościół Mariacki: 10zł/5zł ;Kopalnia soli: 55zł/38zł

 

BUDAPESZT – Węgry

  CZWARTEK

W programie:
wjazd na Górę Gellerta (pomnik Wolności, Cytadela, panorama miasta), spacer po Wzgórzu Zamkowym: Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, kościół Macieja, Baszty Rybackie, przejazd Mostem Łańcuchowym i dalej Aleją Andrassyego (UNESCO), Parlament, zwiedzanie Bazyliki św. Stefana  z cennymi relikwiami, czas wolny, rejs statkiem po Dunaju.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika lokalnego, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 170 zł Dodatkowo płatne:
bilet komunikacji miejskiej 700HUF, rejs statkiem - 10€

 

WIEDEŃ – Austria

  CZWARTEK

W programie:
Pałac Schönbrunn (UNESCO) i ogrody. letnia rezydencja cesarzowej Sisi,  Dom Hundertwassera, przejazd Ringiem, przy którym mieszczą się: Ratusz, Parlament, Opera, Uniwersytet. Hofburg, Kohlmarkt i Graben do katedry , czas wolny na Praterze lub wjazd na Wieżę Dunajską

Cena zawiera: transport, opiekę pilota/przewodnika lokalnego, ubezpieczenie KL i NNW

Cena: od 190 zł Dodatkowo płatne:
bilet komunikacji miejskiej 6,7€